| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-529534 |
| MPN | PR-4753-529534 |
| Color | Cherry |
| Type | Office Cubicles |
| Item Height | 63" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 63" |
| Category | Office Cubicles |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Cubicle Desk with Storage in Mocha Cherry - Engineer |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Office Cubicles |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Cubicle Desk with Storage in Mocha Cherry - Engineer |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508380035 |
Check the listing for details. Pemberly Row Cubicle Desk with Storage in Mocha Cherry - Engineered Wood. Color: Cherry, Condition: New. Listed at 1842.30 USD. Featuring a thermally fused laminate surface, it resists scratches and stains, maintaining its polished appeal for years. Ergonomic cubicle panels provide a balance between privacy and communication.