| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2881620 |
| MPN | PR-4753-2881620 |
| Color | White |
| Type | Washer & Dryer Sets |
| Style | Modern |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 25" |
| Category | Washer & Dryer Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Pemberly Row Dryer Anti Corrosion 3.1 cf/15 lbs Sanitize Sensor D |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Washer & Dryer Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Dryer Anti Corrosion 3.1 cf/15 lbs Sanitize Sensor D |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508968370 |
Check the listing for details. Pemberly Row Dryer Anti Corrosion 3.1 cf/15 lbs Sanitize Sensor Dry Refresh ECO. Color: White, Condition: New. Listed at 1120.99 USD. The reversible door and flush-back design adapt effortlessly to tight layouts, and ultra-quiet operation ensures tranquility even in busy areas. Fingerprint-Resistant: Maintains sleek, smudge-free aesthetics.