| Country of Manufacture | Turkey |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2999130 |
| MPN | PR-4753-2999130 |
| Color | White |
| Type | Washer & Dryer Sets |
| Style | Modern |
| Item Height | 66" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 24" |
| Category | Washer & Dryer Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Pemberly Row E-STAR Stackable Washer2.2cf 110 V& Condensing Dryer |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Washer & Dryer Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row E-STAR Stackable Washer2.2cf 110 V& Condensing Dryer |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508894938 |
Check the listing for details. Pemberly Row E-STAR Stackable Washer2.2cf 110 V& Condensing Dryer 4Cf 220V. Color: White, Condition: New. Listed at 2422.99 USD. Upgrade your laundry experience with the Pemberly Row Stackable Washer and Condensing Dryer Set. The washer features a spacious 2.2 cu.ft drum and 15 versatile wash cycles, including sanitization options and steam cleaning for deeper results.