| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2522205 |
| MPN | PR-4753-2522205 |
| Color | Cherry |
| Type | Computer Desks |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 29" |
| Item Width | 47" |
| Item Length | 23" |
| Category | Computer Desks |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Engineered Wood 48" x 24" Computer Desk in Classic C |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Computer Desks |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Engineered Wood 48" x 24" Computer Desk in Classic C |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508369160 |
Check the listing for details. Pemberly Row Engineered Wood 48" x 24" Computer Desk in Classic Cherry. Color: Cherry, Condition: New. Listed at 390.19 USD. Looking to expand or add to a desk that has caught your eye?. Finish: Classic Cherry. Material: Engineered Wood. Durable, 1” thick top for your computer, lamp, notebook and more.