| Material | Engineered Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2701123 |
| MPN | PR-4753-2701123 |
| Color | White |
| Type | End Tables |
| Style | Modern |
| Item Height | 22" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 20" |
| Category | End Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Engineered Wood Side Table with Round Top in Alder W |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Engineered Wood Side Table with Round Top in Alder W |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508602021 |
Check the listing for details. Pemberly Row Engineered Wood Side Table with Round Top in Alder White. Color: White, Condition: New. Listed at 117.91 USD. Finish: Alder white. Finished in wood-look alder white. The sturdy X-base anchors the look, while the natural wood-look finish adds texture and tonal variation to your space. Featuring a 25 lb. Material: Engineered wood.