| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2477631 |
| MPN | PR-4753-2477631 |
| Color | Chocolate |
| Type | Computer Desks |
| Style | Industrial |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 32" |
| Item Length | 18" |
| Category | Computer Desks |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Engineered Wood Simplistic A Frame Computer Desk in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Computer Desks |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Engineered Wood Simplistic A Frame Computer Desk in |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508241169 |
Check the listing for details. Pemberly Row Engineered Wood Simplistic A Frame Computer Desk in Espresso. Color: Chocolate, Condition: New. Listed at 79.75 USD. It has a built-in desk hutch to serve as stationery storage. Finish: Espresso. Features attached desk hutch and firm construction with natural industrial look. Simple stylish design yet functional and suitable for any room.