| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2118667 |
| MPN | PR-4753-2118667 |
| Color | Brown |
| Type | Wardrobe Armoires |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 71" |
| Item Width | 40" |
| Item Length | 21" |
| Category | Wardrobe Armoires |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Engineered Wood Wardrobe Armoire in Rustic Reclaimed |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Wardrobe Armoires |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Engineered Wood Wardrobe Armoire in Rustic Reclaimed |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493103304 |
Check the listing for details. Pemberly Row Engineered Wood Wardrobe Armoire in Rustic Reclaimed Pine/Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 402.99 USD. Check out this practical and good looking storage cabinet from the Pemberly Row Select collection. This wardrobe/storage cabinet has been thoroughly tested in an ISO 17025 accredited lab that is Underwriters Laboratories certified.