| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2841246 |
| MPN | PR-4753-2841246 |
| Color | Black |
| Type | Utility Carts |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 3" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 41" |
| Category | Utility Carts |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Pemberly Row Folding Shopping Cart Utility Trolley Portable For G |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Utility Carts |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Folding Shopping Cart Utility Trolley Portable For G |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508523012 |
Check the listing for details. Pemberly Row Folding Shopping Cart Utility Trolley Portable For Grocery Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 68.88 USD. Its spacious oversized basket accommodates groceries, laundry, or camping supplies with ease, while 4 large wheels improve maneuverability on uneven sidewalks.