| Material | Plastic |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2844943 |
| MPN | PR-4753-2844943 |
| Color | Blue |
| Type | Washing Machines |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 20" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 33" |
| Category | Washing Machines |
| Upholstery Fabric | Plastic |
| Set Includes | Pemberly Row Full Automatic Washing Machine 7.7 lbs Washer/Spinne |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Plastic |
| Firmness | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Department | Washing Machines |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Full Automatic Washing Machine 7.7 lbs Washer/Spinne |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508523753 |
Check the listing for details. Pemberly Row Full Automatic Washing Machine 7.7 lbs Washer/Spinner UV Light Blue. Color: Blue, Condition: New. Listed at 226.50 USD. Make laundry effortless with Pemberly Row’s fully automatic portable washing machine. Equipped with six programmable cycles and three water level selections, it simplifies your washing process while maintaining efficiency.