| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2166231 |
| MPN | PR-4753-2166231 |
| Color | Natural |
| Type | Pub Tables |
| Style | Transitional |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 45" |
| Item Length | 45" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Handcrafted Transitional Wood Pub Table in Natural |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Handcrafted Transitional Wood Pub Table in Natural |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508713598 |
Check the listing for details. Pemberly Row Handcrafted Transitional Wood Pub Table in Natural. Color: Natural, Condition: New. Listed at 804.78 USD. Bring rustic elegance to your space with the Pemberly Row pub table, handcrafted from solid wood with lodge pole accents. Solid, U.S. grown genuine lodge pole pine wood. Material: Wood. Solid Wood, Edge Glued Panels.