| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2803165 |
| MPN | PR-4753-2803165 |
| Color | Walnut |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Coastal |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 81" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row King Coastal Solid Wood Panel Headboard in Walnut |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row King Coastal Solid Wood Panel Headboard in Walnut |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508097957 |
Check the listing for details. Pemberly Row King Coastal Solid Wood Panel Headboard in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 321.51 USD. Introducing the Headboard: A solid wood panel headboard with tongue and groove beadboard detailing. Perfect size for everyone: Available in twin, full, queen, and king, the headboard is designed to fit seamlessly into your space.