| Material | Iron |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2127728 |
| MPN | PR-4753-2127728 |
| Color | White |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 2" |
| Item Length | 76" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Iron |
| Set Includes | Pemberly Row King Modern Powder Coated Iron Headboard in White Fi |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Iron |
| Firmness | Iron |
| Frame Material | Iron |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row King Modern Powder Coated Iron Headboard in White Fi |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508240339 |
Check the listing for details. Pemberly Row King Modern Powder Coated Iron Headboard in White Finish. Color: White, Condition: New. Listed at 166.12 USD. Create a neutral backdrop for bedding and sham styles of all types with. Assembly Required. Materials: Powder coated iron. Modern farmhouse style. Finish: White. Seven mounting positions.