| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2608305 |
| MPN | PR-4753-2608305 |
| Color | White |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 37" |
| Item Width | 81" |
| Item Length | 1" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row King Solid Wood Panel Headboard with Device Charger |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row King Solid Wood Panel Headboard with Device Charger |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508416406 |
Check the listing for details. Pemberly Row King Solid Wood Panel Headboard with Device Charger in White. Color: White, Condition: New. Listed at 176.50 USD. Experience a fresh take on bedroom elegance with the Solid Wood Panel Headboard. This headboard boasts a modern low wood panel design, effortlessly capturing the essence of contemporary sophistication while providing a clean and refined backdrop to enhance any sleep space.