| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Vietnam |
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-1652733 |
| MPN | PR-1652733 |
| Color | White |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Traditional |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 81" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Pemberly Row Traditional Solid Hardwood King Panel Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 235.71 USD. Bring a sense of warmth and comfort into your bedroom with the traditional Pemberly Row Headboard. Clean lines create a classic look that carries this design from generation to generation. Attach the included surface mount turbo charger and keep all your electronics charged and ready to go!Features : Material: Solid hardwood and veneersFinish: WhiteTraditional headboard that will last a lifetime: Designed to fit most standard metal bed frames or any Pemberly Row urban bed frame.Ships in 1 box - fast and easy set-upCharging station: Added charging station means you will always have your most important devices charged and ready to help you conquer your dayAttaches to most universal metal bed framesIncluded: Built-in chargerSpecifications : Product Dimensions : 50"H x 80.75"W x 2"DProduct Weight : 43.7 lbs