| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-1652730 |
| MPN | PR-1652730 |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Traditional |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 65" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Madison Queen Solid Wood Panel Headboard in Walnut |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Madison Queen Solid Wood Panel Headboard in Walnut |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493730692 |
Check the listing for details. Pemberly Row Madison Queen Solid Wood Panel Headboard in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 224.99 USD. Bring a sense of warmth and comfort into your bedroom with the traditional Pemberly Row Headboard. Clean lines create a classic look that carries this design from generation to generation. Versatile Sizing: Available in Twin, Full, Queen, and King to suit your space and style.