| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1652729 |
| MPN | PR-4753-1652729 |
| Color | White |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Traditional |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 65" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Madison Queen Solid Wood Panel Headboard in White |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Madison Queen Solid Wood Panel Headboard in White |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508252417 |
Check the listing for details. Pemberly Row Madison Queen Solid Wood Panel Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 243.79 USD. So, while you bask in its classic allure, there's no compromise on practicality. Versatile Sizing: Available in Twin, Full, Queen, and King to suit your space and style. Material: Wood. Color/Finish: White.