| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1652722 |
| MPN | PR-4753-1652722 |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Traditional |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 44" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Madison Twin Solid Wood Panel Headboard in Walnut |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Madison Twin Solid Wood Panel Headboard in Walnut |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508250994 |
Check the listing for details. Pemberly Row Madison Twin Solid Wood Panel Headboard in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 153.92 USD. So, while you bask in its classic allure, there's no compromise on practicality. Color/Finish: Walnut. Versatile Sizing: Available in Twin, Full, Queen, and King to suit your space and style. Material: Wood.