| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2827952 |
| MPN | PR-4753-2827952 |
| Color | Black |
| Type | Dining Sets |
| Style | Traditional |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 72" |
| Item Length | 18" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern 4-Piece Pack Wood Pub Height Set in Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern 4-Piece Pack Wood Pub Height Set in Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508343023 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern 4-Piece Pack Wood Pub Height Set in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 472.95 USD. Includes pub height dining table and 3 pub height stools. Seat Height : 30". Seat Width : 17.5". Solid Rubberwood seat. Seat Depth : 13".