| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2155272 |
| MPN | PR-4753-2155272 |
| Color | Oak |
| Type | Dinette Sets |
| Style | Transitional |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 48" |
| Item Length | 36" |
| Category | Dinette Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern 5 Piece Rectangular Wood Dinette Set in Oak |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dinette Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern 5 Piece Rectangular Wood Dinette Set in Oak |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493929751 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern 5 Piece Rectangular Wood Dinette Set in Oak. Color: Oak, Condition: New. Listed at 630.69 USD. The dinette table is made out of engineered wood. The table will comfortably accommodate 4 adults. Smooth and dark wood grain finish table top will be easy to match with any room design. The upholstery for this chair is linen-blend fabric.