| Country of Manufacture | Colombia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2928635 |
| MPN | PR-4753-2928635 |
| Color | Light Oak |
| Type | Home Office Desks |
| Style | Modern |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 43" |
| Item Length | 16" |
| Category | Home Office Desks |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern / Contemporary Desk Engineered Wood Light Oak |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Home Office Desks |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern / Contemporary Desk Engineered Wood Light Oak |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508528000 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern / Contemporary Desk Engineered Wood Light Oak. Color: Light Oak, Condition: New. Listed at 125.05 USD. Upgrade your workspace with the Pemberly Row Desk, a fine blend of functionality and minimalist style. Designed with a compact footprint, it is perfect for small spaces, providing ample storage without compromising on elegance.