| Material | Glass |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2628544 |
| MPN | PR-4753-2628544 |
| Color | Gold |
| Type | Pub Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Glass |
| Set Includes | Pemberly Row Modern / Contemporary Gold Counter Height Table |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Glass |
| Firmness | Glass |
| Frame Material | Glass |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern / Contemporary Gold Counter Height Table |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508039506 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern / Contemporary Gold Counter Height Table. Color: Gold, Condition: New. Listed at 574.96 USD. Add the 36" counter height table to your kitchen, den or office to enjoy its petite size and elegant lines. The tabletop is made of 10MM thick glass with a glamorous marble veneer. A shiny gold pedestal base adds to the appeal of this gorgeous piece, and lets it fit into smaller spaces comfortably.