| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2895706 |
| MPN | PR-4753-2895706 |
| Color | White |
| Type | Pub Tables |
| Style | Modern |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 32" |
| Item Length | 32" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern / Contemporary Wood Counter Table White Finis |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern / Contemporary Wood Counter Table White Finis |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508904200 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern / Contemporary Wood Counter Table White Finish. Color: White, Condition: New. Listed at 405.34 USD. Made from premium Rubberwood, this white counter table adds a modern touch to any space with its chic faux marble square tabletop. Perfect for intimate dining or casual gatherings, it comfortably seats up to four people.