| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2673461 |
| MPN | PR-4753-2673461 |
| Color | White |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 56" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Cream Boucle Fabric Queen Size Headboard |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Cream Boucle Fabric Queen Size Headboard |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508104105 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Cream Boucle Fabric Queen Size Headboard. Color: White, Condition: New. Listed at 205.94 USD. Bring out the cozy nature of your bedroom with the sumptuous design of the headboard. The requires assembly and features predrilled holes in its legs for easy height customization. Modern queen size headboard.