| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Vietnam |
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2006111 |
| MPN | PR-4753-2006111 |
| Color | White |
| Type | End Tables |
| Style | Transitional |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 16" |
| Category | End Tables |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern End Table in White and Brown Wood Finish. Color: White, Condition: New. Listed at 110.60 USD. Enhance your living space with the elegance of the End Table. Thoughtfully developed and designed, this versatile end table provides both stability and style. The soft X-shaped side design of this piece will stunningly accent any furniture collection. This sleek transitional table is part of the Italian inspired Collection by Pemberly Row and includes two shelves for displaying décor. Constructed of durable rubberwood and finished with an oak veneer, enhanced with your choice of multiple finishes. Coordinate with other pieces from the Collection, each sold separately.Features:Part of the CollectionTransitional StyleBeautiful White and Brown Wood FinishQuick and Easy Set Up(L) 16 in. x (W) 16 in. x (H) 24 in.Two shelves for provide additional storage or displaySpecifications:Product Dimensions: (L) 16 in. x (W) 16 in. x (H) 24 in.