| Material | Cast Iron |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2127754 |
| MPN | PR-4753-2127754 |
| Color | Black |
| Size | Twin Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 52" |
| Item Width | 37" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Cast Iron |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Powder Coated Iron Twin Headboard in Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Countertop Material | Cast Iron |
| Firmness | Cast Iron |
| Frame Material | Cast Iron |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Powder Coated Iron Twin Headboard in Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508099258 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Powder Coated Iron Twin Headboard in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 67.53 USD. Assembly required. Materials: Powder coated iron. Modern farmhouse style. Finish: Black. Seven mounting positions.