| Country of Manufacture | Brazil |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2970987 |
| MPN | PR-4753-2970987 |
| Color | Medium Wood |
| Type | Utility Carts |
| Style | Modern |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 13" |
| Item Length | 15" |
| Category | Utility Carts |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Solid Wood 6+2 Drawers Roll Utility Cart in M |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Utility Carts |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Solid Wood 6+2 Drawers Roll Utility Cart in M |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508865204 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Solid Wood 6+2 Drawers Roll Utility Cart in Med Pine. Color: Medium Wood, Condition: New. Listed at 141.22 USD. This durable storage solution features eight versatile drawers to hold office supplies, craft tools, and other essentials. Made from premium plantation-grown solid pine wood, the natural wood grain adds warmth and character to any space.