| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2675452 |
| MPN | PR-4753-2675452 |
| Color | Chestnut |
| Type | Home Bars |
| Style | Transitional |
| Item Height | 38" |
| Item Width | 60" |
| Item Length | 30" |
| Category | Home Bars |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Transitional Chestnut Wood Finish 42" Home Ba |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Home Bars |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Transitional Chestnut Wood Finish 42" Home Ba |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508964006 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Transitional Chestnut Wood Finish 42" Home Bar. Color: Chestnut, Condition: New. Listed at 858.31 USD. Casual and relaxed, has a great look with a warm Chestnut finish over a timber-beam base with powder-coated black accent and footrail. Organized and stylish, gives you both. Distressed Chestnut / Powder coated Black.