| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2166105 |
| MPN | PR-4753-2166105 |
| Color | Brown |
| Type | Pub Tables |
| Style | Transitional |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 45" |
| Item Length | 45" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Transitional Solid Wood Pub Table in Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Transitional Solid Wood Pub Table in Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508893689 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Transitional Solid Wood Pub Table in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 855.74 USD. Add rustic charm to your space with the Pemberly Row pub table, featuring solid pine wood construction and a stained and lacquered finish for a premium look. Solid, U.S. grown genuine lodge pole pine wood.