| Material | Velvet |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2127704 |
| MPN | PR-4753-2127704 |
| Color | Charcoal |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Pemberly Row Modern Velvet Tufted Full/Queen Performance Headboar |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Modern Velvet Tufted Full/Queen Performance Headboar |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493772593 |
Check the listing for details. Pemberly Row Modern Velvet Tufted Full/Queen Performance Headboard in Charcoal. Color: Charcoal, Condition: New. Listed at 159.64 USD. Assembly required. Finish: Charcoal. Material: Performance velvet polyester. Diamond button tufting. Height-adjustable with 3 mounting positions. Dense foam padding.