| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2949851 |
| MPN | PR-4753-2949851 |
| Color | White |
| Type | Wall mount racks |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 16" |
| Item Width | 32" |
| Item Length | 8" |
| Category | Wall mount racks |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Multipurpose Wall Mounting Storage Shelf in White |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Wall mount racks |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Multipurpose Wall Mounting Storage Shelf in White |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508624849 |
Check the listing for details. Pemberly Row Multipurpose Wall Mounting Storage Shelf in White. Color: White, Condition: New. Listed at 50.33 USD. Create your unique wall decor style Pemberly Row Multipurpose Wall Mounting Storage Shelf. This series is made of CARB Grade composite wood and manufactured in Malaysia. A simple attitude towards lifestyle is reflected directly in the design of our furniture, creating a trend of simply nature.