| Country of Manufacture | Brazil |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2731709 |
| MPN | PR-4753-2731709 |
| Color | Navy |
| Type | Dining Sets |
| Style | Farmhouse |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 16" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Natural White Wood Nook With Navy Polyester Fabric C |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Natural White Wood Nook With Navy Polyester Fabric C |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508003415 |
Check the listing for details. Pemberly Row Natural White Wood Nook With Navy Polyester Fabric Cushions. Color: Navy, Condition: New. Listed at 515.10 USD. This breakfast nook creates the perfect place to relax with a cup of coffee or gather with friends over lunch. The natural solid pine seats open up to reveal hidden storage for extra placemats or seasonal decorations.