| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2328610 |
| MPN | PR-4753-2328610 |
| Color | Gray |
| Type | Presentation Supplies & Accessories |
| Style | Modern |
| Item Height | 2" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 1" |
| Category | Presentation Supplies & Accessories |
| Upholstery Fabric | Plastic |
| Set Includes | Pemberly Row Plastic 36"Hold Up Display Rail in Clear & Gray |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Plastic |
| Firmness | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Department | Presentation Supplies & Accessories |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Plastic 36"Hold Up Display Rail in Clear & Gray |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508925373 |
Check the listing for details. Pemberly Row Plastic 36"Hold Up Display Rail in Clear & Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 45.52 USD. Best of all, because of Hold-Up’s patented design, there is no risk of tearing or damaging what is displayed. No need for tape, tacks or pushpins. Clear front lets entire paper show through. The Hold-Up blends with any surface and is versatile enough to be used in a school hallway, on your refrigerator or on your office filing cabinet.