| Material | Bamboo |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2301172 |
| MPN | PR-4753-2301172 |
| Color | Black |
| Type | Laundry |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 12" |
| Category | Laundry |
| UPC | 198508107403 |
Check the listing for details. Pemberly Row Rectangle Bamboo Hamper Laundry Basket with Lid in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 40.56 USD. This is our black rectangle bamboo hamper laundry basket which can provide sufficient storage for your laundry. This basket is made of bamboo, which will be durable and lightweight. The thickened lid and strengthened bottom makes the whole structure sturdier and more stable.