| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Vietnam |
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2155125 |
| MPN | PR-4753-2155125 |
| Color | Gray |
| Type | Pub Tables |
| Style | Transitional |
| Item Height | 38" |
| Item Width | 60" |
| Item Length | 20" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Pemberly Row Rectangular Transitional Wood Bar Table in Charcoal. Color: Gray, Condition: New. Listed at 192.04 USD. This timeless design bar table that is also durable and sleek, will be perfect for any occasion. The bar table is made out of engineered wood. The table will comfortably accommodate 2 adults. Smooth and dark wood grain finish table top will be easy to match with any room design. The bar table also includes 2 USB ports and an electrical outlet for charging needs.Features : Includes: 1 tableMaterials: Manufactured woodGray finishBuilt in electrical out and 2 USB portsSpecifications : Table Dimensions : 38"H x 60"W x 20"D; (Foot rest) 7.5"Product Weight : 50 lbsAssembly Required : Yes