| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Indonesia |
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2652598 |
| MPN | PR-4753-2652598 |
| Color | Gray |
| Type | Pub Tables |
| Style | Traditional |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 54" |
| Item Length | 54" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Pemberly Row Round Mahogany Pub Table with Wine Barrel Base in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 1111.99 USD. Inspired by wine country lifestyle and crafted with plantation grown mahogany. This wine barrel table is perfect for any room in the house.Features : Materials: Mindi, mahogany and veneersFinish: grayPlanked top with lazy susan and hidden storageMetal hoops and base are powder coated to resist rust and scratchingSpecifications : Product Dimensions : 36"H x 54"W x 54"DProduct Weight : 189 lbs