| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2471767 |
| MPN | PR-4753-2471767 |
| Color | Cherry |
| Type | Dining Sets |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 47" |
| Item Length | 47" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Solid Wood 5-Piece Round Dining Set in Cherry Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Solid Wood 5-Piece Round Dining Set in Cherry Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508238657 |
Check the listing for details. Pemberly Row Solid Wood 5-Piece Round Dining Set in Cherry Brown. Color: Cherry, Condition: New. Listed at 654.32 USD. Enjoy 4 Person Dining with the Pemberly Row 47” Round Dining Table Set. The substantial wood dining table apron supports a beautiful table top enhanced with fancy face reverse diamond patterned veneers.