| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2698500 |
| MPN | PR-4753-2698500 |
| Color | Gray |
| Type | Dining Sets |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 42" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Solid Wood Counter Drop Leaf Table W / 2 Chairs in G |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Solid Wood Counter Drop Leaf Table W / 2 Chairs in G |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508289802 |
Check the listing for details. Pemberly Row Solid Wood Counter Drop Leaf Table W / 2 Chairs in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 388.45 USD. The Dining Collection is an "all in one" dining collection that includes a ready to assemble table and chairs to create your family gathering space. Materials: Solid wood, engineered wood, polyester/polyester blend.