| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2691390 |
| MPN | PR-4753-2691390 |
| Color | Brown |
| Type | Dining Sets |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 42" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Solid Wood Dining Drop Leaf Table W/2 Chairs in Brow |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Solid Wood Dining Drop Leaf Table W/2 Chairs in Brow |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493986068 |
Check the listing for details. Pemberly Row Solid Wood Dining Drop Leaf Table W/2 Chairs in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 408.71 USD. The Dining Collection is an "all in one" dining collection that includes a ready to assemble table and chairs to create your family gathering space. Materials: Solid wood, engineered wood, faux leather.