| Material | Solid Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1558771 |
| MPN | PR-4753-1558771 |
| Color | Multi-Color |
| Type | Nutcrackers |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 8" |
| Item Length | 9" |
| Category | Nutcrackers |
| UPC | 195493878400 |
Check the listing for details. Pemberly Row Solid Wood Nutcracker King with Cape in Multi-Color. Color: Multi-Color, Condition: New. Listed at 102.39 USD. Large 36 in. He is mounted on a painted, red base. Accents include gold trim, cloak, glitter and jewels. Accents of Gold Trim,cape and Jewels. Material: Solid Wood.