| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2478354 |
| MPN | PR-4753-2478354 |
| Color | White |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 48" |
| Item Width | 60" |
| Item Length | 1" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Solid Wood Queen Size Headboard with USB Charging St |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Solid Wood Queen Size Headboard with USB Charging St |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508105294 |
Check the listing for details. Pemberly Row Solid Wood Queen Size Headboard with USB Charging Station in White. Color: White, Condition: New. Listed at 146.91 USD. Introducing the Headboard: Elegance in Every Detail. The 's allure goes beyond its visuals – it's a nod to the contemporary lifestyle. Features Solid Hardwood and Veneers. Assembly Required : Yes.