| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2478355 |
| MPN | PR-4753-2478355 |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 48" |
| Item Width | 60" |
| Item Length | 1" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Solid Wood Queen Size Mid-Century Headboard in Walnu |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Solid Wood Queen Size Mid-Century Headboard in Walnu |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508410480 |
Check the listing for details. Pemberly Row Solid Wood Queen Size Mid-Century Headboard in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 157.28 USD. Introducing the Headboard: Elegance in Every Detail. The 's allure goes beyond its visuals – it's a nod to the contemporary lifestyle. Features Solid Hardwood and Veneers. Fast and easy set-up.