| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2950411 |
| MPN | PR-4753-2950411 |
| Color | Beech |
| Type | Rack Shelving |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 6" |
| Item Width | 12" |
| Item Length | 8" |
| Category | Rack Shelving |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Stackable Kitchen Counter Shelves in Set of 2 Beech |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Rack Shelving |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Stackable Kitchen Counter Shelves in Set of 2 Beech |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508627741 |
Check the listing for details. Pemberly Row Stackable Kitchen Counter Shelves in Set of 2 Beech. Color: Beech, Condition: New. Listed at 42.51 USD. The Pemberly Row Multipurpose Kitchen Counter Shelves, Set of 2, can be stacked vertically or placed side by side to suit your space and storage needs. The Kitchen Counter Shelves is made of CARB-grade composite wood tested for durability and sturdiness.