| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2166103 |
| MPN | PR-4753-2166103 |
| Color | Natural |
| Type | Pub Tables |
| Style | Transitional |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 45" |
| Item Length | 45" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Transitional Hand-Crafted Wood Pub Table in Natural |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Transitional Hand-Crafted Wood Pub Table in Natural |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508837874 |
Check the listing for details. Pemberly Row Transitional Hand-Crafted Wood Pub Table in Natural. Color: Natural, Condition: New. Listed at 644.63 USD. Add rustic charm to your bar or dining area with the Pemberly Row Pub Table. Made from solid pine, this handcrafted table is designed for versatility and beauty. With a ready-to-finish surface, you can customize it to match your décor style.