| Features | Oven-Safe |
|---|---|
| Item Width | 10 in |
| Item Length | 10 in |
| Material | Copper |
| Stove Type Compatibility | Electric, Gas, Induction |
| Surface Coating | Ceramic |
| Brand | Sidd |
| Color | Brown |
| Set Includes | Saucepan |
| Item Diameter | 5 in |
| Type | Pan Set |
Check the listing for details. Pure Copper Cookware Set 10 Piece Set with Serving Spoon. Color: Brown, Condition: New. Listed at 229.00 USD. Pure Copper Cookware Set 10 Piece Set with Serving Spoon (Copper Sauce Pan Set |. Copper Kadhai Set | Copper Fry Pan) with Brass Handle for Cooking Purpose. This set is made from high quality Pure Copper making it exclusive and durable.