| Size of mat | L220cm*W180cm |
|---|---|
| Size | Queen |
| Model | bmbt32868859 |
| Department | Adults |
| Item Width | 71 in |
| Closure Type | No Closure |
| Fill Material | Bamboo |
| Pattern | Block |
| Type | Mattress Cover/Protector |
| Color | Brown |
| Brand | Dream Home |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Style | Antique |
| Material | Bamboo |
| Theme | Angels |
| Features | Antimicrobial, Cooling |
| Insulation | Cool |
| Item Length | 87 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Room | Bedroom |
| Character | Anna |
| Set Includes | Bedspread |
Check the listing for details. Pure Nature Bamboo Bed Mat Folding Summer Cool Sleeping Mat For Bed Retro Mat. Color: Brown, Condition: New with tags. Listed at 118.80 USD. It is a combination of one nature bamboo bed mat. Material of bed mat: A face is made of bamboo, and B face is made of rattan. We are always here to serve you. We don't go anywhere. We try our best to serve you better.