| Magnification Strength | 0 |
|---|---|
| Frame Color | C1 |
| Pattern | Solid |
| Lens Technology | Reader |
| Character | Vision |
| Frame Width | 144 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Vintage | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| UV Protection | 4 |
| Lens Material | Plastic |
| Lens Width | 48 mm |
| Style | Round |
| Theme | Classic, Retro |
| Personalized | Yes |
| Frame Material | Titanium, Acetate |
| Features | Full Rim |
| Lens Color | Clear |
| Lens Height | 44 mm |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Country of Origin | China |
| Temple Length | 145mm |
Check the listing for details. Pure Titanium Reading Glasses Men Women Reader Matsuda Eyeglass Frames M3118. Condition: New without tags, Made in China. Listed at 49.99 USD.