| Shape | flower star |
|---|---|
| Size | Small |
| Color | Purple |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Item Length | 5" |
| Compatible Plant Type | ground cover seedling |
| Brand | Unbranded |
| Type | ground cover periwinkle |
| Item Height | 5in |
| Features | erosion control |
| Unit Quantity | Clump |
| Item Width | 5 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. purple ground cover seedling. Color: Purple, Condition: New, Made in United States. Listed at 8.95 USD. Beautiful purple vine ground cover. Makes excellent accent too garden.