| Country of Origin | China |
|---|---|
| MPN | PS581X |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Steam Time | 10 min |
| Brand | Steam |
| Heat Time | 10 sec |
| Type | Handheld |
| Runtime | 20 min |
| Charge Time | 1 hr |
| Voltage | 120 V |
| Model | PurSteam PS-581x |
| Included Accessories | Nozzle |
| Features | Multifunctional, Handheld |
| Cord Type | Corded |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Item Weight | Less Than 10 lb |
| Steam Rate | 100 g/min |
Check the listing for details. PurSteam PS‑581X Handheld Steam Cleaner Multi-Functional, Complete in Box. Condition: Used, Made in China. Listed at 28.00 USD. Excellent working condition