| Access Controls and Powering Devices | Remotes |
|---|---|
| Brand/Model Compatibility | All gate openers |
| Commercial/Residential Use | Commercial / Residential |
| Fencing Product Type | Gate Opener Remote/Transmitter |
| Power Requirements | DC |
| Product Weight (lb) | 0.5 lb |
| Range (ft) | 100 ft |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | 12 months |
| Product Depth (in) | 0.5 in |
| Product Height (in) | 1 in |
| Product Width (in) | 0.5 in |
| UPC | 744759639943 |
Check the listing for details. Push Button Entry/Exit Control for Automatic Gate Openers. Condition: New. Listed at 8.09 USD. This Mighty Mule Push Button Gate Opener (FM132) can be mounted for indoor or covered outdoor use. This is a convenient way to open or close any Mighty Mule Swing or Slide Gate Opener from up to 1000 ft., away.