| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Putnam |
| End Type | Square End |
| Number Of Flutes | 2 |
| End Mill Type | Roughing & Finishing End Mill |
| Overall Length | 4 1/4" |
| MPN | 96156 |
| Length Of Cut | 1 1/2" |
| Mill Diameter | 1" |
| Shank Diameter | 3/4" |
Check the listing for details. Putnam 96156 Cobalt 2 Flute 1" Center-cutting End Mill. Condition: New. Listed at 38.00 USD. Putnam 96156 Cobalt 2 Flute 1" Center-cutting End Mill